مهناد :: آگهی رایگان، نیازمندی ها، خرید و فروش بی واسطه
مهناد :: آگهی رایگان، نیازمندی ها، خرید و فروش بی واسطه

توضیحات آگهی

منبع آب بیضی از پلی اتیلن (PE) ساخته می‌شود. این مخزن مانند تانکر افقی است اما به دلیل شکل بیضی که دارد، به این نام مشهور است. معمولا از مخزن بیضی برای مکان‎هایی با ارتفاع کم استفاده می‌شود. افراد از این مخازن برای جمع‌آوری و ذخیره‌سازی آب باران، آب‌های زیرزمینی و منابع طبیعی آب شیرین مانند نهرها و دریاچه‌ها استفاده می‌کنند.

با اینکه امکان استفاده از تانکر بیضی برای ذخیره‌سازی دیگر مایعات مانند روغن، سوخت و مواد شیمیایی وجود دارد؛ اما باید توجه داشته باشید که مایع مورد استفاده شما می‌بایست با پلی اتیلن سازگار باشد. درغیرصورت، مایع با پلی اتیلن واکنش نشان می‌دهد و خصوصیات شیمیایی مایع تغییر می‌کند. همچنین از این مخازن می‌توان برای کاربردهای مسکونی، صنعتی، کشاورزی، آتش نشانی و غیره استفاده کرد.

مقاومت بالای مخزن بیضی در برابر نور خورشید
پلاستیک می‌تواند در اثر قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید، دمای بالا و رطوبت زیاد آسیب ببیند. در ایران به ویژه در گرم‌ترین ماه‌های سال، مخازن پلاستیکی تحت تأثیر نور خورشید (اگر در بیرون از فضای سرپوشیده نگهداری شود) و گرمای هوا قرار می‌گیرند. مخزن ممکن است در طول زمان دچار پدیده‌ای به نام اکسیداسیون نوری و تخریب UV شوند. اکسیداسیون نتیجۀ قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید است که در نهایت باعث تخریب مولکولی مخزن می‌شود.